Lide-lidem-2022

Potkejte se s námi na přehlídce Lidé lidem 2022

|

Přehlídka ostravských sociálních služeb a souvisejících aktivit, bohatý kulturní program a projektový den pro studenty, to je 12. ročník akce Lidé lidem. Proběhne ve čtvrtek 23. června 2022 od 9 do 18 hodin v Komenského sadech v centru města za Novou radnicí. Co vás čeká?

Užijete si dynamické ukázky práce psů Městské policie Ostrava, minipokusy z DOV, jízdu na tandemovém kole, skvělou kávu a zmrzlinu z Mental Café nebo klauny.

Myslíme i na vaše bezpečí: seznámíme vás s Bezpečnější Ostravou, ukážeme vám, jak se vyhnout ohrožení v digitálním světě, jak poskytnout první pomoc s instruktory Českého červeného kříže Ostrava. Můžete se otestovat na HIV.

Ostravská univerzita představí své studijní obory fakulty sociálních studií a pedagogická fakulta připravila netradiční divadelní představení. V 17 hodin začne hlavní koncert – těšte se na divoké písně a ztřeštěné tanečky kapely BomBarďák!

Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Doprovodný program na pódiu i ve stáncích celý den

Součástí programu budou i nejrůznější taneční a hudební vystoupení v podání samotných uživatelů sociálních služeb a souvisejících aktivit. Pro návštěvníky připravujeme různé soutěže, interaktivní rukodělné dílny, malování na obličej, tvarování balónků.

Pro žáky základních škol a studenty středních škol připravujeme atraktivní projektový den.

12. ročník přehlídky Lidé lidem, 23. 6. 2022, 9:00-18:00, Komenského sady za Novou radnicí. Prezentace sociálních služeb, kulturní program pro malé i velké.

Sociální služby a související aktivity v Ostravě

V Ostravě aktuálně působí 72 organizací, které poskytují 186 sociálních služeb a 174 souvisejících aktivit. Pomáhají lidem žít běžný život a zvládat náročné životní situace.

Akci pořádá Magistrát města Ostravy, odbor sociálních věcí a zdravotnictví ve spolupráci s Eko-info centrem Ostrava. Je jednou z aktivit 5. Komunitního plánu sociálních služeb a souvisejících aktivit ve městě Ostrava na období 2019–2022.