2022_10_KACPU_komunitni centrum_Ostrava1

Změny v pomoci ukrajinským uprchlíkům

|

V průběhu září a na začátku října 2022 dochází na území města Ostravy k významným změnám v systému pomoci občanům Ukrajiny s udělenou dočasnou ochranou.

V souvislosti se stěhováním Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) z prostor na Černé louce, se stěhuje také Komunitní centrum pro osoby s udělenou dočasnou ochranou. Personál komunitního centra poskytuje lidem prchajícím před válkou z Ukrajiny potřebné informace, kontakty a zprostředkovává návazné služby napomáhající integraci.

Nově se komunitní centrum, stejně jako KACPU, nachází na adrese Dr. Malého 1356/17, Moravská Ostrava (mapa). Otevírací doba zůstává zachována, v pracovních dnech od 8:30 hod do 16 hod.

KACPU Ostrava je na nové adrese. Komunitní centrum pro ukrajinské uprchlíky. Sociální věci Ostrava.

Další změny v systému podpory ukrajinských uprchlíků v Ostravě

Od října končí občanům Ukrajiny možnost bezplatné přepravy veřejnou hromadnou dopravou v Ostravě i v Moravskoslezském kraji. Zrušeno bude i zvýhodněné vstupné do ZOO Ostrava, sportovišť SAREZA. Aktuální informace uveřejňujeme zde na našem webu.

Personál Komunitního centra, zařazený do odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Ostravy (3 pracovnice sociálního poradenství a tlumočník), je zajišťován v rámci realizace projektu „Integrace ukrajinských rodin v Ostravě“ spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

ministerstvo vnitra české republiky, logo