mobilni-telefon_ruce_AdobeStock_467197177-1140x400

Mobilní aplikace Čára slouží nejen lidem bez přístřeší

|

Aplikace do chytrých mobilních telefonů Čára byla spuštěna i v Ostravě. Je primárně určena lidem bez domova, závislým na návykových látkách nebo po výstupu z vězení, kterým poskytuje informace o možnostech, kde získat jídlo, nocleh, vyprat si nebo vyměnit oblečení, vykonat osobní hygienu, nabít mobilní telefon apod. Může však být užitečná i terénním pracovníkům nebo široké veřejnosti, protože nabízí aktuální přehled služeb, možností bezplatného využití toalet nebo elektrických zásuvek ve veřejném prostoru měst Ostravy a Brna.

Obsah je vytvářen a spravován týmem odborných pracovníků, peer pracovníků a dobrovolníků s dobrou znalostí místního prostředí i problematiky. Obsah je průběžně rozšiřován, zpřesňován a aktualizován.

Aplikaci lze stáhnout bezplatně v Google play (je vytvořena pouze pro operační systém android). Funguje i off-line – informace jsou dostupné i bez připojení k internetu. On-line navíc umožňuje odesílat zprávy provozovateli nebo navigovat na vybrané místo.

Aplikaci provozuje organizace Podané ruce, o.p.s. a její ostravská verze byla vytvořena z podnětu města Ostravy. Ostrava je tak druhým městem v ČR, kde unikátní aplikace funguje.