konference

Konference Novela insolvenčního zákona aneb finišujeme do startu

|

Dne 29.6.2019 proběhla v Ostravě konference „Novela insolvenčního zákona aneb finišujeme do startu“, kterou pořádala Agentura pro sociální začleňování ve spolupráci se statutárním městem Ostravou.

„Konference cílila na potřeby dluhových poradců a sociálních pracovníků. Odpověděla na často kladené otázky ohledně novely insolvenčního zákona, která vstoupí v platnost počátkem června. Velice oceňuji, že se nám podařilo zajistit vystoupení zástupce Ministerstva spravedlnosti ČR a předsedkyně Unie Spolků insolvenčních správců Evy Hepperové. Vnímáme to jako dobrou praxi, ve které budeme určitě pokračovat“, uvedl Petr Šeda, který je lokálním expertem Agentury pro sociální začleňování.

Díky příspěvku Vrchního ministerského rady oddělení civilního práva procesního a insolvenční legislativy Ministerstva spravedlnosti ČR Ondřeje Zezulky se účastníci seznámili s prováděcími předpisy a postupy v řešení insolvence. Detailní příspěvek Evy Hepperové byl zaměřen na změnu insolvenčního zákona a související postupy ze strany insolvenčních správců.