vzdel-transp-sm

Opatření MŠMT – online odkazy

|

Uvolňování opatření v oblasti školství

http://www.msmt.cz/harmonogram-uvolnovani-opatreni-v-oblasti-skolstvi

Organizace zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. Uskuteční se v termínu dle školského zákona, tedy v termínech od 1. 4 2020 do 30. 4. 2020. Pro více informací ohledně zápisů využijte tento odkaz: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021.

 

Online vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytuje také nástroje pro online vzdělávání. Nabízí inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku. Pomáhají učitelům učit, propojují žáky a studenty se školou. Na webu si můžete přečíst zásady online pedagogiky, vhodné nástroje pro komunikaci mezi učiteli, žáky a rodiči, učební materiály či si projít kurzy, zdroje a nástroje na podporu práce pedagogů. V případě zájmu využijte tento odkaz: https://nadalku.msmt.cz/cs.

 

Celkový přehled opatření v různých rezortech a oblastech života a další aktualizované informace k tematice nouzového stavu najdete v našem Informačním rozcestníku KORONAVIRUS.